تیتر خبر در ابتدا قطعا شما را یاد انیمیشن خاطره انگیز و فوق العاده زیبای بینوایان و دختر مظلومی به نام کوزت می اندازد


حال باید ببینیم داستان این فیلم سینمایی هم بر پایه همان انیمیشن بنا شده یا تغییرات اساسی در داستان آن ایجاد شده ( شخصا اصلا دوست ندارم داستان دستکاری شده باشد )


کوزت خردسال داستان
اطلاعات فیلم سینمایی قبل از اکران :

به نقل از اسکای نیوز، "تام هوپر" ، کارگردان فیلم موفق (سخنرانی پادشاه)، نسخه جدیدی از فیلم (بی نوایان) را کارگردانی خواهد کرد.

این فیلمساز برنده اسکار که بنا به گزارشات رسیده ، پیشنهاد کارگردانی پروژه های بزرگی همچون (مرد آهنی ۳) را رد کرده است ، در حال انجام مذاکرات پایانی برای کارگردانی نسخه جدیدی از فیلم (بی نوایان) است.

نسخه غیر موزیکال (بی نوایان)، پیش از این یکبار ساخته شده و در سال ۱۹۹۸ روی پرده سینما اکران شده است. "لیام نیسون" ، "اوما تور من" و "جفری راش" ، بازیگر فیلم (سخنرانی شاه)،از جمله بازیگرانی بودند که در این فیلم هنرنمایی کردند. بعد از کارگردانی فیلم موفق و تحسین شده (سخنرانی شاه) که در سال گذشته ساخته شد و مشکل لکنت زبان شاه جورج ششم را به تصویر می کشید، فیلم (بی نوایان) اولین پروژه ای است که "تام هوپر" کارگردانی آن را بعهده گرفته است.

"کامرون مکین تاش" بعنوان تهیه کننده این فیلم با "تام هوپر" همکاری خواهد کرد و "ویلیام نیکلسون" فیلمنامه آن را خواهد نوشت .

نسخه موزیکال (بی نوایان) بر اساس رمان فرانسوی "ویکتور هوگو" در سال ۱۸۶۲ ساخته خواهد شد و زندگی چند شخصیت فرانسوی از جمله "ژان وال ژان" ، را به تصویر خواهد کشید.

این کارگردان ۳۸ ساله اخیراً گفته بود که بعد ازکسب موفقیتهای بسیار با فیلم (سخنرانی شاه) ، قصد دارد کارگردانی یک پروژه تاریخی تر و قدیمی تر را بعهده بگیرد.

او گفت: مسلماً بدنبال یافتن پروژه ای مشابه فیلم (سخنرانی شاه) هستم.

---------------------------

یکی از جذابیت های فیلم بینوایان قطعا حضور راسل کرو میباشد . به احتمال بسیار زیاد استاد بهرام زند از همین الان منتظر نسخه با کیفیت این فیلم است تا زودتر یکی از مدیران دوبلاژ دوبله آن را با گویندگی استاد بهرام زند کلید بزند . ( البته اگر ما نزنیم )


-----------------------


نقش "اپونین"در فیلم "بینوایان" به تیلور سویفت پیشنهاد شد. اپونین یكی از دختران تناردیه است كه در جریان جنگ های انقلاب پاریس به ماریوس دل می بازد و در نهایت طی یكی از این جنگ ها خود را قربانی ماریوس می كند.

بنا به گزارش خبرگزاری آفتاب به نقل از سی بی اس نیوز، کارگردان این پروژه سینمایی موزیکال از میان تیلور سویفت، لی میشل، اسکارلت یوهانسون و اوان راشل وود که نامزدهای منتخب برای نقش "اپونین" بودند، تیلور سویفت را انتخاب کرد.

بنا به گزارش وب سایت رسمی برادوی، کمپانی یونیورسال بلاخره بعد از یک رقابت بسیار دشوار بین ستاره موسیقی جهان (تیلور سویفت)، ستاره تئاتر برادوی ( لی میشل) ، برنده جایزه تونی (اسکارلت یوهانسون) و ستاره سینما (راشل وود)، این نقش را به تیلور سویفت پیشنهاد کرد.

این وب سایت همچنین اعلام کرد که نقش "کزت" که یکی از نقشهای اصلی این فیلم است، به آماندا سیفرد، ستاره فیلم "مامامیا" پیشنهاد شد.

این فیلم بزرگ پر از ستاره های سینمای هالیوود است: هیو جکمن در نقش ژان وال ژان، راسل کرو در نقش آقای تناردیه، ادی ردمین در نقش ماریوس، آنا هاتاوی در نقش فانتین و هلنا بونهام کارتر در نقش خانم تناردیه هنرنمایی خواهند کرد.

بنا به گفته وب سایت برادوی، در این فیلم بزرگ موزیکال که کارگردانی آن بعهده تام هوپر است، همه بازیگران باید بطور زنده آواز بخوانند. فیلمبرداری این پروژه در ماه مارس آغاز می شود و تاریخ اکران این فیلم موقتا" هفتم دسامبر سال ۲۰۱۲ اعلام شده است.


بینوایان اثر جاودانی ویکتور هوگو از جمله آثاری است که تا به امروز بارها و بارها از سوی سینماگران مختلف در دورههای تاریخی گوناگون به تصویر کشیده شده است. 2012 شاهد تازهترین اقتباس از این اثر خواهیم بود که تام هوپر، کارگردان اسکار برده سینما -به خاطر فیلم سخنرانی پادشاه- ساختن آن را به عهده داشته است. در این اثر که نسخهای موزیکال از این رمان است، هیو جکمن در نقش ژان والژان و راسل کرو در نقش ژاور حضور دارند.
در این تصویر که از فیلم منتشر شده کرو را در نقش ابدی بازرس ژاور میبینیم.اخبار منتشر شده هنگام انتشار این فیلم پر ستاره :

«بینوایان» با بازی هیو جکمن و راسل کرو در سینماها اکران میشود. به گزارش سه نسل، کمپانی یونیورسال زمان اکران عمومی «بینوایان» را تغییر داد. درام اجتماعی و خانوادگی این کمپانی قرار است بیست و پنجم دسامبر (سهشنبه پنجم ماه دی) به نمایش عمومی در آید.
تا قبل از این قرار بود نسخه جدید و دوبارهسازی شده «بینوایان» در تاریخ چهاردهم دسامبر (جمعه 24 آذر) اکران عمومی شود.
تغییر دو هفتهای زمان نمایش عمومی «بینوایان» به این دلیل است که کمپانی برادران وارنر دو هفته قبل زمان اکران عمومی فیلم خود «گتسبی بزرگ» را تغییر داد.
«بینوایان» جدید حال و هوایی موزیکال دارد و توسط تام هوپر فیلمساز جوان سینمای انگلیس کارگردانی شده است.
با تغییری که در زمان اکران عمومی این فیلم پدید آمده، حالا با قسمت اول مجموعه فیلم سه قسمتی اکشن و ماجراجویانه «هابیت» (پتیر جکسون) رقابت نمیکند.جکسون و تهیهکنندگان این درام حماسی یک ماه قبل اعلام کردند قسمت اول فیلم پر خرج و پرهنرپیشه خود را روز چهاردهم دسامبر اکران عمومی خواهند کرد.
حالا رقیب جدید «بینوایان» در جدول گیشه نمایش، تازهترین فیلم لئوناردو دیکاپریو است که توسط کوئنتین تارانتینو کارگردانی شده است.
بیست و پنجم دسامبر که به عنوان زمان جدید اکران عمومی «بینوایان» تعیین شده، روز کریسمس در آمریکای شمالی و اروپا به حساب میآید.
در «بینوایان» جدید صنعت سینما، بازیگران مطرحی مثل هیو جکمن، راسل کرو، آنا هاتاوی، هلنا بوهم کارتر و آماندا شفلید بازی کردهاند.
کمپانی یونیورسال میگوید نسخه جدید «بینوایان» آنها، تفاوتهایی با نسخههای قبلی این فیلم دارد و نگاه تازهای به قصه کلاسیک ویکتور هوگو کرده است.
این قصه درباره ژان والژان مرد بینوایی است که به جرم دزدی یک قطعه نان زندانی شده و از حبس فرار میکند. یک مامور سرسخت به نام ژاور مامور دستگیری والژان میشود.
بهزودی ژان والژان تبدیل به مردی ثروتمند میشود و دخترک یتیمی به نام کوزت را بزرگ میکند، اما هنوز هم ژاور به دنبال اوست.
نقش دو کاراکتر کلاسیک و معروف ژان والژان و بازرس ژاور را در نسخه جدید «بینوایان»، هیو جکمن و راسل کرو بازی میکنند.

سینما پرس-گروه سینما/ مسئولان استودیو فیلمسازی «یونیورسال پیکچرز» جدیدترین پوستر تبلیغاتی نسخه موزیال فیلم سینمایی «بینوایان» به کارگردانی تام هوپر را منتشر کردند.
به گزارش سینما پرس، چند روز پس از اعلام تاریخ اکران جدیدترین نسخه فیلم سینمایی «بینوایان» (Les Miserable) توسط «یونیورسال پیکچرز»، روز گذشته مسئولان این استودیو فیلمسازی جدیدترین پوستر تبلیغاتی این پروژه را نیز منتشر کردند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپرتر، نکته جالب توجه درباره پوستر منتشر شده توسط مسئولان سازنده «بینوایان» این است که با وجود حضور ستاره های فراوان در این فیلم سینمایی، مسئولان این پروژه تصمیم گرفته اند که عکس چهره ایزابل آلن؛ بازیگر خردسال این فیلم سینمایی را روی پوستر نقش ببندد.

ایزابل آلن در فیلم سینمایی «بینوایان» در نقش دوران خردسالی و کودکی «کوزت» (آماندا سیفرد) بازی می کند.
مسئولان استودیو فیلمسازی «یونیورسال پیکچرز» چندی پیش اعلام کردند که جدیدترین نسخه فیلم سینمایی «بینوایان» در تاریخ 25 دسامبر (5 دی) زمستان سال جاری روی پرده سینماهای آمریکای شمالی و سایر کشورهای جهان می رود.

تام هوپر؛ کارگردان فیلم های سینمایی «سخنرانی پادشاه» (The King`s Speech)، «لانگفورد» (Longforn) و «اتحادیه لعنتی» (The Damned United) کارگردانی «بینوایان» را برعهده دارد و راسل کرو؛ بازیگر فیلم های سینمایی «گلادیاتور» (Gladiator)، «یک ذهن زیبا» (A Beautiful Mind) و «استاد و فرمانده: سمت دور دنیا» (Master and Commander: The Far Side of the World) نیز در این فیلم سینمایی به عنوان «بازرس ژاور» ایفای نقش می کند.

آنی هتوی (در نقش فنتین)، آماندا سیفرید (در نقش کوزت)، هیو جکمن (در نقش ژان والژان)، هلنا بونهام کارتر (در نقش خانم تناردیه)، ساشا بارون کوهن (در نقش آقای تناردیه)، ادی ردماین (در نقش ماریوس) و سامانتا بارکس (در نقش اپوناین) و آرون تویت (در نقش انجلراس) نیز دیگر بازیگران جدیدترین نسخه سینمایی «بینوایان» هستند.

ویلیام نیکولسون؛ فیلمنامه نویس «گلادیاتور» به همراه آلان بوبیل و کلود میشل شوئنبرگ فیلمنامه جدیدترین نسخه فیلم سینمایی «بینوایان» را براساس رمانی مشهور و پرفروش از ویکتور هوگو می نویسند و سر کامرون مک اینتاش، تیک بوان، اریک فلنر ودبرا هیوارد نیز تهیه کنندگی این پروژه سینمایی موزیکال را برعهده دارند.

یک هفته پس از اکران :
فیلم «بینوایان» با فروش ۱۷ و نیم میلیون دلاری، در صدر فهرست فروش فیلم های کریسمس قرار گرفت و موفق به کسب امتیاز سینمایی A از سوی مخاطبین شد؛ این در حالی است «جانگوی رها شده» از سوی مخاطبین امتیاز A منفی دریافت کرد.

فیلم اقتباسی «بینوایان» به کارگردانی «تام هوپر» و نقش آفرینی «هیو جکمن»، «راسل کرو» و «آنه هاتوی»، توانست با فروش ۱۷/۵ میلیون دلاری در صدر فهرست فیلم های اکران شده روز کریسمس قرار بگیرد، در حالیکه فیلم «جانگوی رها شده» ساخته «کوئنتین تارانتینو» با فروش ۱۴ میلیون دلاری خود در روز کریسمس که همزمان با آغاز اکران این فیلم بود در مکان دوم جدول فروش فیلم های روز کریسمس قرار گرفت .

در فیلم «جانگوی رها شده» که با اعتراض هایی از سوی برخی از حمایتگران حقوق سیاه پوستان روبه رو شده است، بازیگرانی چون «جیمی فاکس»،«کریستوفر والتس» و «لئوناردو دی کاپریو» «نقش آفرینی» می کنند.

فیلم «هابیت: سفر غیر منتظره» ساخته ی «پیتر جکسون» با فروش ۱۰/۸ میلیون دلاری در روز کریسمس در مکان سوم قرار گرفت.

فیلم «بینوایان» موفق به کسب امتیاز سینمایی A از سوی مخاطبان شد در حالیکه فیلم «جانگوی رها شده»ی «تارانتینو» امتیاز سینماییA منفی را از سوی مخاطبان کسب کرد.


سیستم درجه بندی مخاطبین سینما در آمریکا از امتیاز A مثبت که بالاترین امتیاز است آغاز می شود و به امتیاز F پائین ترین نمره ختم می شود.

از فیلم هایی که تاکنون موفق به کسب امتیاز سینمایی A مثبت از سوی مخاطبین شده اند می توان به فیلم هایی چون «تایتانیک»، «سخنرانی پادشاه»، «انتقام جویان» و «داستان اسباب بازی ها ۲» اشاره کرد.

معمولا به ندرت فیلمی با امتیازی پائین تر از c از سوی مخاطبین مواجه می شود اما تاکنون هشت فیلم امتیاز F دریافت کرده اند که از آن جمله می توان به فیلم هایی چون «سولاریس» از «استیون سودربرگ» محصول سال ۲۰۰۲ و فیلم «آنها را به آرامی بکش» با بازی «برد پیت» محصول سال ۲۰۱۲ اشاره کرد که در واقع یک شکست بزرگ برای فیلم محسوب می شود.